משאיות

וולוו משאיות משיקה את Volvo FH החדשה – הדור הבא של המשאית שתוכננה תוך מחשבה על הנהג

וולוו משאיות השיקה את Volvo FH החדשה שכוללת תא נהג שתוכנן מחדש, מאפייני בטיחות חדשניים וסביבת עבודה שמתמקדת בנהג. מטרת המפתח של העיצוב החדש היא להעניק לנהג איכות חיים פרודוקטיבית, בטוחה ונוחה יותר על הכביש.
משאית וולוו FH בנסיעה בכביש
הודות למגוון מערכות הינע ותצורות שלדה, ניתן להתאים את Volvo FH החדשה למגוון רחב של יישומים ולאפשר חיסכון משמעותי בדלק ובפליטות פחמן דו-חמצני.

"הסדרה FH של וולוו הייתה חביבתן של נהגי משאיות במשך שנים רבות, במיוחד של אלה שבילו חלק ניכר מחייהם על הכביש", אומר רוג'ר אלם, נשיא 'וולוו משאיות'. "עם Volvo FH החדשה אנו ממשיכים להתמקד בבירור בעיצוב משאיות ובשירות שיכול לעזור לנהגים לבצע את משימותיהם ברמה העולמית".

התמקדות בנהג עוזרת לגייס אנשי מקצוע מיומנים

הדגש על נהגים מבוסס על ההשפעה המשמעותית שיש להם על תוצאות ההובלה, מבחינת פרודוקטיביות, יעילות ושירות לקוחות. "נהג טוב יכול לספק תרומה עצומה לרווחיות של לקוחותינו", ממשיך רוג'ר אלם. "וברחבי העולם אנו מבחינים במחסור כרוני בנהגים מיומנים. בהשקת משאית חדשה זו, שמתעדפת את הפרודוקטיביות והנוחות של הנהג המקצועי, נקטנו צעד חשוב קדימה כדי לעזור ללקוחותינו לגייס ולשמר את הנהגים הטובים ביותר".

עיצוב חלל תא הנהג מעניק לנהגים סביבת עבודה מעולה

העובדה שתשומת הלב מוקדשת לנהגים ברורה ביותר בסביבת העבודה המעודכנת בחלל תא הנהג. סביבת העבודה מרוכזת סביב לוח מחוונים מודרני, הכולל תצוגת מכשירים דיגיטלית ברזולוציה גבוהה ובגודל 12 אינץ', מחזיקי כוסות קבועים וחלל אחסון פתוח עם תאורה מבוקרת שנשלטת על ידי חיישן תנועה. תצוגת המכשירים מאפשרת לנהג לבחור בין ארבע תצוגות מסך שונות, בהתאם למצב הנהיגה ולמידע שהוא מעדיף להציג.

מסך צדדי אופציונלי בגודל 9 אינץ' יכול לספק מידע עבור מערכת השירותים, המידע והבידור, סיוע בניווט, מידע תעבורתי וניטור מצלמות.‬ הצג, שנמצא בהישג ידו של הנהג, מאפשר קיום אינטראקציה במספר רב של דרכים: באמצעות הכפתורים שממוקמים באופן אינטואיטיבי על גלגל ההגה, באמצעות פקודה קולית או ישירות דרך מסך המגע ולוח הבקרה של הצג.

"גישה נוחה למידע מגוון שמגדילה את יכולתו של הנהג לבצע את משימותיו בצורה יעילה, בטוחה ונוחה יותר", מציינת קארין לרסון, מעצבת ראשית של חוויית המשתמש ואינטראקציה בין אדם למכונה ב'וולוו משאיות'. "הצגת המידע השתפרה משמעותית הודות לתצוגות החדשות. אינטראקציות תובעניות מרוכזות כעת במסך הצדדי, הממוקם בהישג יד נוח ממושב הנהג. הצלחנו למזער את הסחות הדעת מכיוון שנתוני הנהיגה מרכזיים מוצגים בבירור בתצוגת לוח המחוונים הידידותית למשתמש וקלה לצפיה".

גם תצוגת לוח המחוונים וגם המסך הצדדי פועלים בשפות רבות.

התנועה בחלל תא הנוסעים קלה מתמיד הודות לבורר ההילוכים I-Shift החדש והדקיק יותר. לנהגים שמבקשים קיבולת מצבר גבוהה בהרבה, קיימת מערכת מצברים כפולים חכמה שמבטיחה שתמיד יישאר מתח חשמלי כדי להתניע את המנוע. כמו כן, לרשותנו מגוון רחב של אפשרויות התאמה אישית שכולל בדים וצבעים חדשים.

עיצוב מתוחכם וטכנולוגיות חכמות

המראה החדש והנועז של גוף המשאית מאופיין בפנסים הקדמיים בצורת V, שהוזזו כעת כלפי חוץ כדי להתיישר עם הקו האופייני של דלתות תא הנהג. פנסי האיתות הועברו גם הם אל הדלתות כדי לשפר את האווירודינמיות של המשאית ולהקנות לה מראה בטוח יותר. המגבים הינם בעלי מבנה נקי ודק יותר, בעוד שסמל ברזל גדול יותר הופך את Volvo FH החדשה לקלה לזיהוי גם מרחוק.

"הדור החדש של Volvo FH משלב את האלמנטים המוצלחים ביותר מסדרת FH הקודמת, בשילוב עם טכנולוגיות חכמות ועיצוב פונקציונלי המתמקדים בבני האדם", ממשיכה קארין לרסון. "התוצאה היא משאית חכמה ומתוחכמת שעוזרת לנהג לספק ביצועים יוצאי דופן בכל תנאי".

תכונת בטיחות ראשונה בתעשייה: תאורה גבוהה אדפטיבית

Volvo FH החדשה היא המשאית הכבדה הראשונה בעולם עם תאורה גבוהה אדפטיבית. המערכת משפרת את הבטיחות עבור כל משתמשי הכביש באמצעות כיבוי אוטומטי של חלקים נבחרים של נוריות LED כשהמשאית מתקרבת לתנועה המגיעה ממול בנתיב הנגדי או לרכב שנוסע מלפנים. אלומת האורות הגבוהים מותאמת כשהמצלמה והרדאר מזהים רכבים אחרים או כשהמצלמה מזהה שינויים בעוצמת התאורה סביב המשאית.

מאפיינים נוספים שמשפרים את הבטיחות ב-Volvo FH כוללים בקרת שיוט במדרון, שקובעת את מהירות הנסיעה המרבית כדי לעזור למנוע האצה בלתי רצויה בעת נסיעה במדרון וכן בקרת שיוט אדפטיבית (ACC) משופרת שפועלת בכל המהירויות, אפילו במהירות של אפס קמ"ש.

מערכת הבלימה האלקטרונית (EBS), המהווה תנאי הכרחי עבור מאפייני בטיחות כגון התראה מפני התנגשות עם בלימת חירום ובקרת יציבות אלקטרונית, מסופקת כעת כסטנדרט עם המשאית החדשה. ההיגוי הדינמי של וולוו, עם מערכות הבטיחות התראת סטיה מנתיב ובקרת יציבות זמינים גם הם כאופציה.

הבטיחות ב-Volvo FH החדשה שופרה עוד יותר על ידי מערכת זיהוי התמרורים שיכולה לזהות תמרורי דרך, כגון מגבלות עקיפה, סוג הכביש ומגבלות מהירות.

ניתן לשפר עוד יותר את שדה הראיה באמצעות הוספת מצלמה בפינת צד הנוסע שמספקת שדה ראיה נוסף של צד המשאית על גבי המסך הצדדי.

צריכת דלק ופרודוקטיביות משופרות

באמצעות שימוש במגוון מערכות הינע ותצורות שלדה, ניתן להתאים את Volvo FH החדשה למגוון רחב של יישומים ולהבטיח חיסכון משמעותי בצריכת הדלק ובפליטות פחמן דו-חמצני. בנסיעות למרחקים ארוכים, למשל, Volvo FH החדשה עם מערכת I-Save עבור מנוע Euro 6 משלבת בין מנוע D13TC חדש לחבילה של תכונות ויכולה לספק חיסכון בשיעור של עד 7% בצריכת הדלק*. כמו כן, נוספו שיפורים עבור גרסאות Euro 3 ו-Euro 5, עם תכונות כגון סיוע המומנט של וולוו.

בשווקים רבים, Volvo FH זמינה עם מנוע תואם Euro 6 שמונע באמצעות גז טבעי נוזלי ומציעה צריכת דלק יעילה וביצועים זהים לאלה של משאיות מקבילות של וולוו המצוידות במנועי דיזל, עם השפעה נמוכה יותר על האקלים. מנוע הגז יכול לפעול באמצעות ביו-גז, שמצמצם את פליטות הפחמן הדו-חמצני בשיעור של עד 100 אחוז או באמצעות גז טבעי שמפחית את פליטות הפחמן הדו-חמצני בשיעור של עד 20 אחוזים, בהשוואה למשאיות מקבילות של וולוו המצוידות במנועי דיזל. נתונים אלה קשורים לפליטות מזהמים במהלך השימוש, הידועות גם בכינוי 'מהמכל לגלגל'.

Volvo FH החדשה מציעה גם את תיבת ההילוכים I-Shift Dual Clutch שמאפשרת החלפת הילוכים ללא הפרעות לאספקת הכוח. תיבת ההילוכים כפולת המצמדים מועילה במיוחד במהלך ביצוע משימות תובעניות, כגון הובלת נוזלים, מכיוון שהיא ממזערת את תזוזת המטען במהלך החלפת הילוכים.

פרודוקטיביות, עדיפות לקוח חשובה נוספת, מותאמת עוד יותר ב-Volvo FH בשל היכולת לעומסים גבוהים יותר על הסרן הקדמי, כמו גם האפשרות לסרנים קבועים ומסוג פושר עם זוויות היגוי משופרות שמפחיתים את שחיקת הצמיגים ומשפרים את יכולת התמרון. המשאית זמינה גם עם הרמת סרן כפול, המאפשרת לנתק ולהרים את הסרן האחורי כשהמשאית אינה נושאת מטען ולהפחית את צריכת הדלק.

חוזה שירות חדש מסייע ללקוחות לשפר את תזרים המזומנים

ההתפתחות המהירה של חוזי שירותים מחוברים מעניקה למובילים דרכים חדשות לחלוטין להאריך את זמני השימוש ברכב ולמטב את הניצולת שלו.

וולוו משאיות מציגה את חוזה הזהב הגמיש של וולוו שמציע כיסוי זהה לזה של חוזה הזהב של וולוו, באותה עלות צפויה, אך עם גמישות רבה יותר כדי להבטיח התאמה לצרכים עסקיים משתנים. העמלות החודשיות משתנות, הודות לגמישות של 40% בקילומטראז' השנתי המשוער. הדבר מקנה למובילים גמישות רבה יותר שמאפשרת להתאים את פעילותם לשינויים עונתיים ולביקוש משתנה.

"חברות תובלה רבות מביעות צורך בגמישות רבה יותר בכל הנוגע לחוזי שירות. כעת יש ברשותנו טכנולוגיה שמאפשרת לנו לספק פתרונות דינמיים ומחוברים כגון אלה", אומר תומאס נימאייר, מנהל פיתוח עסקי, חוזי שירות, וולוו משאיות.

חוזה הזהב הגמיש של וולוו זמין בשווקים נבחרים ויופעל בהדרגה בשווקים חדשים.

עובדות על Volvo FH החדשה

  • תאי נהג: תא שינה נמוך, תא שינה, תא Globetrotter, תא Globetrotter XL ותא Globetrotter XXL. רמות גימור פנים וחוץ עבור עיצוב בהתאמה אישית.
  • מנועים: זמינה עם מנועי דיזל בתקני פליטה שונים. Volvo FH זמינה בשווקים נבחרים גם עם מנוע Euro 6 Step D שמופעל באמצעות גז טבעי נוזלי.
  • Volvo FH עם I-Save עבור Euro 6 זמינה בשווקים נבחרים.
  • מערכת העברת הילוכים: מערכת I-Shift Dual Clutch / I-Shift עם חבילות תוכנה עבור תחומי יישום שונים.

* הטענה לשיפור בצריכת הדלק מחושבת באמצעות השוואת עלויות סולר ו-AdBlue עבור מנוע מסוג D13TC Euro 6 step D עם חבילת הדלק עבור הובלות למרחקים ארוכים (I-Save) לעלויות דלק עבור מנוע D13 eSCR Euro 6 step D ללא חבילת הדלק עבור הובלות למרחקים ארוכים. צריכת הדלק בפועל עשויה להשתנות בהתאם לגורמים רבים, כגון רמת הניסיון של הנהג, שימוש בבקרת שיוט, מפרט הרכב, העומס על הרכב, טופוגרפיה בפועל, תחזוקת הרכב ותנאי מזג האוויר.

קישור לסרטון
קישורים להשקת דגמי משאיות נוספים: Volvo FH16, Volvo FM, Volvo FMX

לקבלת מידע נוסף, פנו אל:

Sara Kuylenstierna
מנהלת תקשורת
טל': ‎+46 31 3224729
דוא"ל: sara.kuylenstierna@volvo.com

וולוו משאיות מספקת פתרונות תובלה מושלמים למקצוענים וללקוחות תובעניים, והיא מציעה סדרה מלאה של משאיות למשימות בינוניות ועד למשאיות תובעניות במיוחד. תמיכת הלקוח מובטחת באמצעות רשת עולמית של 2,100 יבואנים ומוסכים ביותר מ-130 מדינות. . משאיות וולוו מורכבות ב-15 מדינות ברחבי הגלובוס. ב-2018 נמסרו יותר מ-127,000 משאיות וולוו בכל רחבי העולם. וולוו משאיות היא חלק מקבוצת וולוו, אחד מהיצרנים המובילים בעולם של משאיות, אוטובוסים ומנועים לתחום הימי והתעשייתי. הקבוצה מציעה גם פתרונות למימון ולשירות. עבודתה של 'וולוו משאיות' מבוססת על ערכי ליבה של איכות, בטיחות ודאגה לסביבה.