משאיות

מערכות סיוע בנהיגה

הכביש יכול להיות סביבה שבה מתקיימת אינטראקציה אינטנסיבית בין נהגים למשתמשי דרך אחרים. במשאית של וולוו, הנהג נהנה מגישה למגוון רחב של מערכות סיוע בנהיגה שנועדו לעזור לו למנוע תאונות. לפניכם מידע על המערכות השונות ואם יש לכם שאלות נוספות, פנו לנציג המכירות של וולוו משאיות.

בטיחות עבור נהגים ומשתמשי דרך אחרים

המערכות שלנו נועדו לעזור לנהגים ולשפר את רמת הבטיחות במגוון רחב של מצבים. בין אם בעת נסיעה בכביש מהיר או בנסיעה איטית בסביבה עירונית או כשאתם קרובים למשתמשי דרך אחרים.

  נהג רענן ומשאית תקינה

  נהג ערני ומשאית תקינה הם התחלה נהדרת למסע של נהיגה בטוחה. מערכת ניטור לחץ אוויר בצמיגים מנטרת את לחץ האוויר בכל אחד מהצמיגים ומספקת התראות במקרה של לחץ אוויר נמוך, אובדן אוויר מהיר או טמפרטורת צמיגים גבוהה. היא מספקת הגנה משופרת כדי למנוע תאונות שנגרמות בשל התפוצצות של צמיגים. בקרת ערנות הנהג מזהה אם הנהג מראה סימני נמנום או חוסר ריכוז במהלך הנהיגה. אם המערכת מזהה סימנים כאלה, הנהג מקבל התראה והמלצה לעצור להפסקת התרעננות.

  ראות טובה יותר עבור כולם

  שדה הראייה הישיר של הנהג חיוני עבור נהיגה בטוחה. תאורה גבוהה אדפטיבית מזהה פנסים של רכבים אחרים המתקרבים ממול ומתאימה אוטומטית את עוצמת התאורה בדרך חשוכה כדי להימנע מלסנוור משתמשי דרך אחרים. התכונה מבצעת מעבר אוטומטי ודינמי בין אלומות האור כדי להבטיח תאורה מיטבית מבלי לסנוור משתמשי דרך אחרים ולשפר את רמת הבטיחות, הן עבור נהג המשאית והן עבור נהגים אחרים.

  שמירה על מרחק בטוח

  בעת נסיעה במהירות גבוהה, שמירה על מרחק משמעותה מרווח ביטחון. מערכת התראת התנגשות בשילוב עם בלימת חירום מזהה רכבים הנוסעים מלפנים וכן הולכי רגל ורוכבי אופניים שמתקרבים מהצדדים או נעים באותו כיוון של המשאית, ובמקרה של סכנת התנגשות, המערכת מספקת התראה לנהג. אם הנהג אינו מגיב בזמן ועדיין קיים מצב סיכון, המשאית מסוגלת לבצע בלימה באופן אוטומטי כדי להימנע מהתנגשות. מערכת בקרת שיוט אדפטיבית מתאימה את מהירות הנסיעה כדי לשמור על מרחק בטוח מהרכב הנוסע מלפנים באמצעות ביצוע האצה ובלימה באופן אוטומטי. המערכת פועלת באופן רצוף, החל ממהירות נסיעה מרבית וכלה בעצירה מלאה - ולאחר מכן חזרה למצב נסיעה כשהתנועה ממשיכה לנוע. תוספת של נוחות ובטיחות לנסיעה בכביש מהיר.

  ניהול משקל הנגרר

  נסיעה במדרון עם נגרר על גבי פני שטח חלק עלולה לגרום לכך שנגרר ידחוף את ראש הגורר ויגרום לאפקט של 'מספרת' שמגביר את הסיכון לתאונה. בלמי מתיחה יכולים לעזור למנוע את התופעה באמצעות ביצוע בלימה בפעימות על גלגלי הנגרר ו'מתיחה' של השילוב בין הראש הגורר לנגרר על מנת לשפר את רמת הבטיחות.

  לראות את כל האזורים הנסתרים

  הולכי רגל ורוכבי אופניים עשויים להתקרב למשאיות בסביבה עירונית ונהגים עלולים לא להבחין במה שקורה בקרבתם. המצלמה בפינת צד הנוסע מציגה זוויות נסתרות ומספקת תצוגה נהדרת של אזורים בקרבת המשאית בצד הנוסע. היא מופעלת באופן אוטומטי בעת הפעלת פנסי האיתות ותצוגת המצלמה מוקרנת על גבי המסך הצדי.

  לנסוע בבטחה לאחור

  המצלמה האחורית מבטיחה שדה ראייה נהדר של האזור מאחורי המשאית כדי לעזור לנהג לשלוט באופן טוב יותר על סביבת המשאית. היא מופעלת באופן אוטומטי בעת שילוב הילוך נסיעה לאחור ותצוגת המצלמה מוקרנת על גבי המסך הצדי. מצלמה זו הופכת כל נסיעה לאחור לנוחה וקלה יותר.

  התראת התנגשות מלפנים

  מערכת התראת התנגשות מלפנים עושה שימוש בחיישן רדאר כדי לזהות משתמשי דרך הנמצאים בקרבת המשאית מלפנים ולהתריע על כך בפני הנהג – המערכת מספקת התראות כשהמשאית במצב עצירה או במהירות נסיעה שאינה עולה על 10 קמ"ש. אם המערכת מזהה משתמש דרך החולף בסביבת חלקה הקדמי של המשאית, היא תספק התראה לנהג. אם הסיכון להתנגשות גדל, המערכת תספק גם התראה קולית.

  בטיחות בכל כיוון

  ביצוע פנייה או מעבר בין נתיבים עלול להיות מסוכן. מערכת העזר למניעת התנגשות צד עושה שימוש בחיישני רדאר המותקנים בצדי המשאית כדי לזהות הולכי רגל, רוכבי אופניים וכלי רכב אחרים. דרישות החוק מחייבות זיהוי בצד הולכי רגל בלבד, אך המערכת שלנו נותנת מענה לשני צדי המשאית עבור בטיחות גבוהה יותר. כשהמערכת מזהה משתמש דרך באחד מהצדדים, היא מספקת לנהג חיווי באמצעות נוריות המותקנות על גבי מראות הצד. אם הנהג מפעיל את פנסי האיתות, המערכת מספקת אזהרה באמצעות הפעלת אורות מהבהבים וחיווי קולי. אם במשאית מותקנת מערכת היגוי דינמי ומערכת סיוע בשמירה על נתיב הנסיעה היא גם תספק הנחיות היגוי.

  בטיחות גם בעת פתיחת הדלתות

  הולכי רגל ורוכבי אופניים יכולים להופיע משום מקום ולכן קשה לזהות אותם כשהם בקרבת המשאית. מערכת התראת פתיחת דלת עושה שימוש בחיישני רדאר כדי לסרוק את שני צדי המשאית, לזהות משתמשי דרך אחרים באזורי הסיכון ולספק התראה לנהג ולנוסע בעת פתיחת כל אחת מדלתות תא הנהג. המערכת ממשיכה לספק התראות עד שתי דקות ממועד כיבוי המנוע.

  עצירה ונסיעה בקלות רבה יותר

  הקפדה על נהיגה בטוחה עם עצירות ונסיעות תכופות עשויה להיות מאתגרת. פונקציית Auto Hold מאפשרת חוויה בטוחה ונוחה יותר בנסיעות הדורשות עצירות מרובות בדרך. המערכת מפעילה באופן אוטומטי את הבלמים כדי שהמשאית תישאר נייחת עד ללחיצה על דוושת ההאצה. המערכת פועלת בעת נסיעה קדימה ואף בעת נסיעה לאחור – בעלייה, במדרון או במישור.

  לשמור על האחיזה

  אחיזה טובה היא תכונה חיובית המונעת החלקה ומאפשרת נהיגה בטוחה. בקרת האחיזה האקטיבית נועדה לשלוט ברמת סחרור הגלגלים ולשפר את הבטיחות והנוחות. אם המערכת מזהה סימני החלקה, היא מופעלת באופן מיידי כדי לעזור לנהג להישאר על הכביש באמצעות שיפור התנהגות הכביש, ביצועי הבלמים ורמת היציבות של המשאית.

  שקטה, אך עם נוכחות

  המשאיות החשמליות שלנו שקטות מאוד. זו תכונה שמשפרת מאוד את איכות סביבת העבודה של הנהג, כמו גם את איכות הסביבה העירונית, אך עם זאת, קשה להבחין בנוכחותן של משאיות חשמליות בקרבת מקום. מערכת התראה קולית לרכב מפיקה צלילים בעוצמה המאפשרת לאנשים בקרבת המשאית להיות מודעים לנוכחותה, מבלי לפגוע באיכות החיים בתא הנוסעים או עבור משתמשי דרך אחרים. המערכת מיועדת לשפר את רמת הבטיחות עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים, מבלי להרעיש יותר מדי.

פירוט מערכות סיוע בנהיגה בדגמי המשאיות של וולוו

מאפייניםFH16FHFMFMXFLFE
מערכת ניטור לחץ אוויר בצמיגיםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם
בקרת ערנות הנהגמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם
תאורה גבוהה אדפטיביתמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם
בקרת מהירות חכמהמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם
התראת התנגשות עם בלימת חירוםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם
בקרת שיוט אדפטיביתמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם
התראת התנגשות מלפניםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם
סיוע במניעת התנגשות צדמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם
התראת פתיחת דלתמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם
Auto Holdמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם
ההיגוי הדינמי של וולוו עם בקרת סטייה מנתיב אקטיביתמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם
בקרת יציבות אלקטרוניתמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם
ההיגוי הדינמי של וולוו עם סיוע בשמירה על יציבותמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם
בקרת שיוט במדרוןמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם
בלמי מתיחהמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם
מצלמה בצד נוסעמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם
מצלמה אחוריתמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם
בקרת אחיזה אקטיבית מערכת אינה זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם מערכת אינה זמינה בדגם
מערכת התראה קולית לרכב* מערכת אינה זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגםמערכת זמינה בדגם

*במשאיות חשמליות בלבד

להורדת מסמך מידע על מערכות בטיחות ❯

שאלו את יועץ המכירות

נציג המכירות שלנו זמין לספק עבורכם את המידע לגבי מערכות סיוע בנהיגה ובכל נושא אחר.