משאיות

העזרה המתאימה בזמן הנכון

מערכות תמיכה בנהג וולוו

חלק בלתי נפרד מבטיחות המשאית הוא להעניק לך את התמיכה שדרושה לך כשאתה מאחורי ההגה. עם מערכות הסיוע לנהג של Volvo Trucks, אתה, המשאית ומשתמשי הדרך האחרים נהנים מהתמיכה וההגנה הטובות ביותר. כשתיכננו את מערכות תמיכה לנהג, כוונתנו הייתה להפוך אותן לנוחות לשימוש ובאמת לעזור לך. רבות ממערכות התמיכה לנהג מקיימות אינטראקציה זו עם זו כדי לשפר את הבטיחות אפילו יותר.

תמיכה במניעת התנגשות צדית

המערכת הזאת עושה שימוש בטכנולוגיית רדאר כדי לזהות משתמשי דרך פגיעים וכלי רכב אחרים בצדי המשאית. המטרה היא למנוע תאונות במהלך פניות ושינויי נתיב. המערכת שלנו מכסה את שני צידי המשאית, גם אם דרישות החוק מחייבות כיסוי בצד אחד בלבד. הנהג מקבל אזהרה אם מזוהה אובייקט באזור הניטור. אם המשאית מצוידת במערכת סיוע בשמירה על נתיב, היא גם תספק הנחיות היגוי.

מערכת אזהרה מפני התנגשות מלפנים עם בלימת חירום

צמצם את סכנת ההתנגשות עם כלי רכב מלפנים. מערכת האזהרה מפני התנגשות עם בלם החירום מספקת התראות כשהמרחק מהרכב הנוסע מלפנים מצטמצם והמערכת מזהה סכנה מסויימת להתנגשות. אם לא תנקוט בפעולה מיידית והמערכת תזהה סכנת התנגשות בלתי נמנעת, תתבצע הפעלה של הבלמים כדי לעצור את המשאית.

סיוע בשמירה על נתיב

ליהנות מתמיכה שמבטיחה שהמשאית ממשיכה לנוע בבטחה במרכז הנתיב. המערכת לסיוע לשמירה על נתיב עושה שימוש במצלמה קדמית כדי לעקוב אחר סימוני הנתיב על הכביש. אם המשאית סוטה מהנתיב, המערכת מספקת התראה ומפעילה את מערכת ההיגוי כדי להחזיר את המשאית למכרז הנתיב. המערכת מופעלת במהירות נסיעה שעולה על 55 קמ"ש ועוזרת להימנע מתאונות שעלולות להיגרם אם המשאית סוטה מנתיב הנסיעה, בעיקר בכבישים מהירים.

מצלמה בפינת צד הנוסע

הצג זוויות נסתרות וקבל תצוגה נהדרת של אזורות בצד הנוסע ולפני המשאית. המצלמה בפינת הנוסע מותקנת בחלקה התחתון של המראה בצד הנוסע. היא מופעלת באופן אוטומטי בעת הפעלת פנסי האיתות והתמונה שהיא מצלמת מוקרנת על הצג הצדי. הוא מספקת תמיכה מושלמת ברחובות עמוסים, בכבישים מהירים הומים ובאתרי בנייה.

בלמי מתיחה

‏‎‎‏בעת נסיעה במורד ובכבישים מפותלים וחלקים, בלמי המתיחה יכולים למנוע תופעה של 'מספרת'. הפעולה מתבצעת באמצעות הפעלת בלימה לסירוגין בגרור, באופן שמותח את השילוב של המשאית והגרור. את בלם המתיחה ניתן להפעיל במהירות מרבית של 40 קמ"ש. בלם המתיחה זמין עבור משאיות וראשי גוררים (סמי-טריילר).‏‎‎‏

בקרת שיוט במורד

האם מסלולי הנסיעה שלך כוללים כבישים הרריים ואתה רוצה למנוע התחממות של בלמי הגלגלים בעת נסיעה במורד? בקרת שיוט במורד עוזרת להגביל את מהירות המשאית לזו שנקבעה. היא עושה שימוש בבלם העזר, בשילוב בחירה בהילוך הנסיעה המתאים והשימוש בבלמי הגלגלים מתבצע רק במראה הצורך. במקרה הצורך, עדיין תוכל להשתמש בדוושת הבלמים כדי להאט עוד יותר את מהירות הנסיעה מבלי להפסיק את פעולת בקרת השיוט במורד. 

בקרת יציבות אלקטרונית

בקרת היציבות האלקטרונית של וולוו (ESC) מפחיתה בצורה יעילה את סכנת ההחלקה וההתהפכות. כשהמערכת מזהה מצב מסוכן, היא נכנסת מיידית לפעולה, מפחיתה את הספק המנוע ומפעילה בלימה נפרדת לכל גלגלי המשאית.‏‎‎‏ המערכת גם בולמת את גלגלי הנגרר כדי להבטיח יציבות של כל חלקי המשאית.

בקרת ערנות הנהג

עייפות או חוסר תשומת לב במהלך נהיגה עלולים להגביר את הסיכון לתאונה. בקרת ערנות הנהג נועדה למנוע זאת באמצעות ניטור דפוסי ההתנהגות של הנהג ומיקום המשאית ביחס ונתיב הנסיעה ולשולי הכביש. אם המערכת מזהה סימנים של נהיגה במצב נמנום או חוסר תשומת לב, היא תספק התראה קולית ותציג הודעה שתעודד אותך לעצור ולצאת להפסקה. הפונקציה פועלת במהירויות שעולות על 65 קמ"ש.

התראת מרחק

בעת נסיעה במהירויות שעולות על 60 קמ"ש ולא מתבצע שימוש בבקרת השיוט האדפטיבית, התראת המרחק מופעלת. אם המשאית קרובה מדי לרכב הנוסע מלפנים, מוצגת התראה חזותית על גבי השמשה הקדמית. התראת המרחק מעניקה הזדמנות להאט ולשמור על מרחק בטוח מהרכב הנוסע מלפנים.

תאורת בלימת חירום

התנגשויות מאחור עלולות לגרום לנזק עצום ואף להיות מסכנות חיים. לחיצה חזרה על דוושת הבלמים תגרום לאיתות מהיר של פנסי החירום כדי לספק התראה לנהג שנוסע מאחור.

מערכת שמירת נתיב

הישאר תמיד בנתיב הנסיעה. מערכת שמירת הנתיב מספקת התראות במקרה של סטייה לא מכוונת מהנתיב הנסיעה שעלולה לגרום לתאונות. המערכת עושה שימוש במצלמה שמותקנת על השמשה הקדמית ומספקת התראות קוליות אם הגלגלים הקדמיים של המשאית חוצים סימוני נתיב נראים לעין. המערכת פועלת במהירות נסיעה שעולה על 60 קמ"ש.

מעוניינים לבצע שדרוג בטיחות?

דברו איתנו על מערכות הבטיחות שמותקנות במשאית שלכם.