משאיות

לומדת את מסלולי הנסיעה שלכם כדי לחסוך דלק

מערכת I-See מבית Volvo Trucks

‏‎‎‏האם אתם יודעים כיצד להשיג מהירות נסיעה והחלפת הילוכים מיטביים בהתאם לטופוגרפיה של מסלולי הנסיעה שלכם כדי לחסוך דלק? מערכת I-See יודעת כיצד לעשות זאת, וכל הידע שלה מבוסס על נתונים. המערכת יכולה לעזור לך לצמצם באופן משמעותי את צריכת הדלק, כבר מהיום הראשון.‏‎‎‏

כיצד מערכת I-See יכולה לעזור לכם לחסוך דלק

כאשר אתם מתקרבים לגבעה, המשאית מורידה באופן אוטומטי את נתוני הכביש ממפת טופוגרפיה ברזולוציה גבוהה הזמינה אונליין. המידע משמש בתהליך בן שישה שלבים למינוף האנרגיה הקינטית של המשאית ולהפחתה של צריכת הדלק בשיעור של עד 5%, בהשוואה למשאיות ללא מערכת I-See. אם הכביש אינו כלול במפה הקיימת או אם החיבור לשרת נכשל, המשאית תעשה שימוש במסד הנתונים המשותף.

תמיכה תמידית, גם כשאתם בתנועה

מערכת I-See משתמשת בעיקר בנתונים ממפה טופוגרפית ברזולוציה גבוהה שמתעדכנת אוטומטית כאשר מתקבלת גרסה חדשה. כאפשרות משנית, היא עושה שימוש בנתונים משותפים – המאוחסנים בענן. ובמידת הצורך, המערכת משתמשת בנתונים השמורים מקומית. משמעות הדבר היא שיש לכם גישה תמידית לנתוני טופוגרפיה של השטח ותוכלו ליהנות מחוויית נהיגה חלקה יותר ומהידיעה שהמערכת מתעדכנת מרחוק כל הזמן.  

אפילו טוב יותר עם I-Torque

למערכת I-See יש פוטנציאל לחסוך עוד יותר דלק באמצעות הוספת הפונקציה I-Torque. הפונקציה I-Torque עושה שימוש בנתונים ממערכת I-See כדי לייעל את תפוקת המומנט הזמין של המנוע, למשל בעת נסיעה בעלייה. הנסיעה מותאמת למסלול, הן למקום שבו המשאית נמצאת והן למה שמסתתר מאחורי הפניה הבאה.

 1. בניית מומנטום
  מערכת I-See מזהה מתי אתם מתקרבים לגבעה והמשאית מאיצה ונשארת בהילוך גבוה למשך זמן רב יותר.
 2. הימנעות מהורדות הילוך
  על ידי מניעת החלפות הילוכים מיותרות, מערכת I-See הופכת את הטיפוס במעלה המדרון לחלק יותר וחסכוני בדלק.
 3. ריסון המהירות בשיא הגובה
  כשאתם מתקרבים למורד, מערכת I-See מונעת מהמשאית להאיץ שלא לצורך.
 4. שיוט לפני מורד
  כדי לחסוך באנרגיה ולמזער את הבלימה, מערכת I-See מנתקת באופן זמני את הילוכי הכוח או את בלמי המנוע, רגע לפני הנסיעה במורד.
 5. שליטה בבלימה במורד
  מערכת I-See מזהה היכן מסתיים מורד אחד ומתחיל אחר ומפעילה את הבלימה בהתאם לצורך, כדי לספק יעילות מרבית.
 6. הכנה לטיפוס הבא
  אם אתם עומדים לטפס שוב במעלה גבעה, מערכת I-See מאפשרת למשאית לשייט כדי לפתח מהירות ומומנטום שיאפשרו לטפס בקלות וללא מאמץ.

מערכת I-See זמינה בדגמי משאיות אלו

בשליטה על השיפועים?

אנחנו יכולים לצמצם את צריכת הדלק שלכם.