משאיות

המשאיות החשמליות של וולוו נבחנו בתנאי מזג אוויר חורפי קיצוני

רבים מאיתנו חוו את זה – הסוללה בטלפון מתרוקנת בתנאים של קור עז. כדי להימנע מגורל דומה, וולוו משאיות בדקה את המשאיות החשמליות שלה בתנאי קור קיצוני קרוב לחוג הארקטי. התוצאה? מאפיין חדש השומר על הביצועים של הסוללה, גם כאשר הטמפרטורה הרחק מתחת לאפס.
רבים מאיתנו חוו את זה – הסוללה בטלפון מתרוקנת בתנאים של קור עז.

"יש לנו לקוחות בכל העולם והמשאיות שלנו צריכות להציג ביצועים בכל מקום, לכן בדיקות בתנאי אקלים קשוחים הן חיוניות, ובכלל זה כמובן המשאיות החשמליות שלנו" אומרת ג'סיקה סנדסטרום, סמנכ"לית ניהול מוצר בוולוו משאיות.

מה קורה למשאית המונעת באמצעות סוללה כאשר המדחום מציג טמפרטורה של -25°C ונושבות רוחות עזות? כדי לגלות זאת, וולוו משאיות ערכה בדיקות בתנאי חורף בצפון המרוחק של שוודיה.

"כאשר אנו בודקים את המשאיות שלנו בשטח, קרוב לחוג הארקטי בצפון שוודיה, אנו מביאים בחשבון את כל האלמנטים הבלתי צפויים של הטבע," ממשיכה ג'סיקה סנדסטרום. "הרוח הקרה יוצרת שכבת קרח על המשאית, מה שנותן לנו הזדמנויות נהדרות לוודא שהכל פועל כשורה תחת נסיבות קיצוניות. הבדיקות שלנו הראו שהמשאיות החשמליות שלנו פועלות טוב מאוד בסביבה קרה ממש."

תוצאה מוחשית אחת של בדיקות החורף היא יישום חדש שנקרא Ready to Run. יישום זה מכין את המשאית ליום העבודה, כאשר יש צורך באמצעות חימום מראש, או אם עובדים במזג אוויר חם במיוחד, באמצעות קירור הסוללות ותא הנהג של המשאית. הטמפרטורה האופטימלית לסוללות היא סביב 25 מעלות והנהג יכול בקלות להפעיל את החימום או הקירור המוקדם, בשליטה מרחוק באמצעות אפליקציה.

למשאיות חשמליות יש תפקיד חשוב בפתרון להפחתת פליטות CO2, אך עד כה הן מייצגות רק אחוז קטן ביותר מסך המשאיות בשוק. רק כמה מאות משאיות כבדות חשמליות סופקו למובילים באירופה השנה.

"אנו מניעים את תהליך השינוי ונמצאים בעמדה מובילה בשוק המשאיות החשמליות באירופה. יש לנו כבר היום משאיות חשמליות בייצור סדרתי ואנו מספקים אותן ללקוחות ברחבי אירופה וצפון אמריקה. המטרה שלנו היא ש-50 אחוז מסך מכירות המשאיות שלנו יהיו חשמליות עד לשנת 2030," מסכמת ג'סיקה סנדדטרום.

יישום Ready to Run יהיה זמין בדגמים החשמליים Volvo FH, Volvo FM ו-Volvo FMX המשמשים להובלות אזוריות ועבודות בניה קלות.

עובדות על משאיות חשמליות של וולוו

  • וולוו משאיות מציעה סדרה של שישה דגמי משאיות חשמליות אשר תוכננו לתת מענה למגוון רחב של משימות הובלות שונות.
  • דגמי המשאיות החשמליות Volvo FH, Volvo FM ו-Volvo FMX הן משאיות כבדות עם משקל כולל מרבי של 44 טון. המכירות באירופה נמשכות והייצור שלהם יחל במחצית השנייה של שנת 2022.
  • ייצור סדרתי באירופה של דגמי Volvo FL Electric ו-Volvo FE Electric, עבור משימות הפצה עירוניות ופינוי אשפה, החל בשנת 2019.
  • הייצור של דגם Volvo VNR Electric עבור צפון אמריקה החל בשנת 2020.

לצפייה בסרטון המציג את יישום ready to Run ❯

להורדת תמונות ברזולוציה גבוהה ❯

למידע נוסף על משאיות חשמליות ❯

For further information, please contact:

Jan Strandhede
Media Relations Director, Volvo Trucks
Tel: +46 31 3233715
Email: jan.strandhede@volvo.com

Volvo Trucks supplies complete transport solutions for discerning professional customers with its full range of medium- and heavy-duty trucks. Customer support is provided via a global network of dealers with 2,300 service points in about 130 countries. Volvo trucks are assembled in 12 countries across the globe. In 2022 approximately 145,000 Volvo trucks were delivered worldwide. Volvo Trucks is part of the Volvo Group, one of the world’s leading manufacturers of trucks, buses, construction equipment and marine and industrial engines. The group also provides complete solutions for financing and service. Volvo Trucks’ work is based on the core values of quality, safety and environmental care.