משאיות

Volvo FMX – מפרט טכני של תא הנהג

מידות תא הנהג

 

תא לשימוש יומי

תא לשימוש יומי (FMX-DAY) עם סביבת נהג נוחה וארגונומית. גובה פנימי של 164 סנטימטרים: 120 סנטימטרים מעל כיסוי תא המנוע.

תא נהג נמוך

תא נהג נמוך (FMX-LDAY) נחוץ עבור יישומים כגון כרייה, גופי קירור, משאבות ומנופים. גובה פנימי של 148 סנטימטרים: 104 סנטימטרים מעל כיסוי תא המנוע.

תא שינה

תא שינה (FMX-SLP) שמאפשר לינה נוחה לאדם אחד. גובה פנימי של 164 סנטימטרים: 120 סנטימטרים מעל כיסוי תא המנוע.

תא שינה נמוך

תא שינה נמוך (CAB-LSLP) עם הגג המונמך שמספק פתרונות אחסון נוספים מעל לגג תא הנהג. גובה פנימי של 148 סנטימטרים: 104 סנטימטרים מעל תא המנוע.

תא הנהג מסוג Globetrotter

תא הנהג מסוג Globetrotter ‏(FM-HSLP) מאפשר לינה נוחה לשני אנשים. התא כולל חלל אחסון נוסף בחלק העליון. גובה פנימי של 201 סנטימטרים: 157 סנטימטרים מעל כיסוי תא המנוע.

תא צוות

תא צוות עם מרחב שמאפשר הסעה של עד שבעה נוסעים. גובה פנימי של 1590 מילימטרים.

מאפייני תא הנהג

 

תא נהג עם מתלה ארבע נקודתי
בחר מתוך קפיצי סליל עם משככים, קפיצי סליל קדמיים ומתלה אוויר אחורי או מתלה אוויר בכל ארבע הפינות. 
פתחי יניקת אוויר
פתח יניקת האוויר ממוקם בצד שמאל וזמין בגרסאות גבוהות או נמוכות.
צבע תא הנהג
בחרו מתוך כ-650 שילובים של צבעים שונים. 
מושב הנהג
בחרו מתוך שלוש רמות נוחות שונות: פרוגרסיבי (קטיפה או עור), דינמי (טקסטיל) ועמיד (ויניל). טווח כוונון המושב הוא 200 מ"מ קדימה-לאחור ו-100 מ"מ למעלה-למטה. מושב הנהג כולל משענת ראש, משענת גב מתכווננת ומתקפלת, כיוון אנכי ואופקי, תמיכה מתכווננת באזור האגן וזווית מושב מתכווננת. 
מושב הנוסע
בחרו מתוך שלוש רמות נוחות שונות: פרוגרסיבי (קטיפה או עור), דינמי (טקסטיל) ועמיד (ויניל). ניתן להזמין את שני המושבים עם ריפוד אופציונלי. מושבי הנוסע מצוידים כסטנדרט במשענות ראש.
מיטות
מיטה תחתונה במידות 70×200 ס"מ. מזרן בגובה 16 ס"מ עם קפיצי כיס ורמות נוחות יוצאות מן הכלל. שלוש אפשרויות קשיחות: רך, קשיח למחצה וקשיח. ישנן גם שתי אפשרויות לכיסוי מזרן: משפר את נוחות השינה ומאפשר לסדר את המיטה בקלות רבה יותר. מידות מיטת נוחות עליונה: 70×190 או 60×190 ס"מ (אפשרות לתא נהג Globetrotter).

אחסון פנימי
החלל מעל השמשה הקדמית כולל שני תאי אחסון עם דלתות גלילה וארבעה חריצי ISO, כשאחד מהם שמור עבור הטכוגרף (שני חריצי ISO בתאי נהג נמוכים). מתחת למיטה בתא השינה ובתא Globetrotter נמצאים שני תאים אחסון גדולים, הנגישים מבחוץ ותא גדול נוסף (44 ליטר) שנגיש באמצעות הרמת המזרן והמכסה; באזור השינה תוכלו למצוא שני תאי אחסון לעיתונים ולפריטים קטנים. לוח המחוונים כולל ארבעה תאי אחסון פתוחים, תיבת אחסון קטנה, חריץ אחסון DIN, שקע אחסון ומחזיק בקבוקים. ‏‫ניתן להתקין בתא לשימוש יומי תא אחסון בנפח של 60 ליטר עבור קסדות, ארגזי כלים וכו'.‬
אחסון חיצוני
תאי אחסון מאחורי מושבי הנהג והנוסע שנגישים מבחוץ.
צוהר הגג
התא מצויד בצוהר גג שניתן לפתיחה של עד 50 מ"מ. בצד הפנימי יש סוכך שמש מחורר המשמש גם כרשת נגד חרקים כאשר חלון הגג פתוח. את חלון הגג ניתן להפעיל ידנית או חשמלית (אופציה). ניתן להזמין גם צוהר גג מפלדה שמיועד לעבודות בענף הבניה או עבור שימושים תובעניים.
גלגל הגה
זמין בשתי מידות – בקוטר של 450 מ"מ או 500 מ"מ, תלוי במפרט המשאית. ניתן לכוונן את גובה גלגל ההגה בעד 90 מ"מ ואת הזווית ב-28°. עם צוואר שניתן להטיה (אופציה), ניתן לכוונן את גלגל ההגה למצב אנכי שבין 5°- ל-15°+ כדי לשפר את הנוחות במהלך הנהיגה. גלגל ההגה זמין עם או בלי כרית אוויר. פקדים מובנים בגלגל ההגה מאפשרים הפעלה בטוחה ונוחה של בקרת השיוט, הצופר, הטלפון והפונקציות בלוח המכשירים ובצג הצדדי.
מערכת אקלים
שתי חלופות של מערכת אקלים שמכסות את כל הצרכים:

  • מיזוג אוויר עם בקרה ידנית (MCC).
  • מיזוג אוויר עם בקרת טמפרטורה אוטומטית (ECC/ECC2).

ניתן להשלים את מערכת האקלים עם מחמם חניה לתא הנהג ולמנוע.

ריפוד מושבים

חזק

ויניל

דינמי

בד

מודרני

קטיפה או עור

כל מושבי הנוחות זמינים בגרסאות מאווררות.

 

ריפוד קירות

חזק

ויניל

דינמי

בד

מודרני

בד

להרגיש בבית

התרווחו בנוחות. נסו את המושב. נסו את המיטה. פתחו את כל הארונות. לא תאמינו כמה שטח יש בהם.